9 februari 2012
Vragen en klachten over de gezondheidszorg
Zorgbelang Zuid-Holland is een organisatie die zich inzet voor de belangen van mensen die gebruik maken van de zorg. Met vragen over de zorg kunt u terecht bij de afdeling Informatie en Klachtopvang. Hieronder volgt een voorbeeld.
Opeens ander medicijn
Meneer K. gebruikt al jaren Remeron in verband met zijn depressieve klachten. Dat middel werkt goed. Nu krijgt hij opeens Mirtazapine. En dat werkt voor geen meter. Ondanks zijn dringende verzoek weigert de apotheek om Remeron te leveren, tenzij meneer bijbetaalt. Mag de apotheek dit wel doen?
Kosten medicijnen moeten omlaag
Sinds enkele jaren geldt bij het verstrekken van medicijnen het zogenaamde preferentiebeleid. Dit wil zeggen dat (waar dit kan) voorkeur is voor lager geprijsde geneesmiddelen. Wanneer medicijnen uit precies dezelfde werkzame stoffen bestaan, wordt alleen de goedkoopste variant vergoed. Het preferentiebeleid wordt elk jaar strenger. Sinds vorig jaar valt Remeron onder het preferentiebeleid. De apotheek levert nu daarom aan meneer K. Mirtazapine, wat dezelfde werkzame stof als Remeron bevat.
Alleen als het medisch onverantwoord is om de goedkopere variant te gebruiken, vergoedt de zorgverzekering de duurdere variant. De voorschrijvende arts moet dan – als hij meent dat dit terecht is - op het recept ‘MN’ (medische noodzaak) vermelden. Het geneesmiddel komt dan wel ten koste van het eigen risico van de patiënt.
Heeft u ook een vraag of klacht, bel dan naar 088 929 40 30. E-mail: ik-zuid@zorgbelang-zuidholland.nl. Website: www.zorgbelang-zuidholland.nl.